Cvičení Čchi-kung

   

                          Cvičení čchi–kung pro každého.

 

  • Každé úterý a čtvrtek od 16:30 -17:45 h /cvičení k posílení životní energie, posílení tělesné a duševní kondice, imunity i koncentrace  

  • Předcvičuje Romana Margetová

Cvičení v Institutu

Záměrem Institutu není v žádném případě hromadné cvičení. V Institutu jsme zařídily ke cvičení malý podkrovní sál, kde bychom chtěli cvičit v malé skupince. Lektor po celou dobu věnuje pozornost každému ze cvičenců. V krátké době se ze skupinky cvičenců stávají přátelé a vzájemně se podporují. Záměrem Institutu je pochopení síly v pravidelném cvičení léčivého čchi-kungu.

Má učitelka čchi-kungu je Michaela Sklářová u které jsem studovala v Institutu ms v Praze.

Každý druhý měsíc otevíráme nové kurzy pro začátečníky i pokročilé. 
                         Pojďte si s námi pravidelně zacvičit a tím :
              -    zlepšit zdravotní stav
              -    zklidnit duši
              -   zkvalitnit a prodloužit aktivní část života
              -   najít nové přátele
              -   radovat se ze života


Co je to čchi-kung?

Čchi-kung ve volném české překladu znamená práce s energií. Je to starodávné učení, které se v Číně hojně rozvíjelo téměř 3000 let. Toto cvičení je určeno pro pěstování zdraví, síly, vitality a dlouhověkosti. Jsou to jednoduché sestavy cviků prováděné se zapojením dechu, mysli a těla.Čchi-kung představuje soubor regeneračníích cviků, které rozvíjejí ohebnost, sílu, houževnatost a odlnost proti chorobám. Čchi-kungu se věnují miliony lidí na celém světě a toto cvičení jim přináší komplexní , celoživotní a všestranný trénink.  Při pravidelném cvičení čchi-kungu získáváme lepší psychickou odolnost, pevnější zdraví a radost ze života. Existují různé styly čchi-kungu s různými specializacemi a zaměřením.

Každý z nás má někde hluboko v sobě místo plné energie, zdraví a štěstí. Pomocí čchi-kungu můžeme toto místo nespoutané vitality a harmonie navštívit, zbavit se tělesného i duševního stresu, detoxikovat tělo i mysl a navrátit se do přirozeného stavu pevného zdraví, vnitřního klidu a duševního jasu. Čchi-kung je ideální doplněk léčby chronických bolestí, astmatu, cukrovky, vysokého krevního tlaku, migrén a dokonce i rakoviny a slabého srdce a jako takový nabízí způsob, jak získat kontrolu nad tělesným, duševním i duchovním zdravím, k němuž patří i dlouhý a spokojený život.
Toto nenásilné cvičení v sobě odráží přirozené pohyby přírody a pomáhá vytvářet spojení s vnitřním proudem čchi, odbourávat blokády v toku životních sil a napojit se na přirozený zdroj léčivých sil.
Je rovněž určen pro uvolnění svalstva, zlepšení pohyblivosti kloubů, podpoře krevního oběhu a rozviji flexibility, síly, houževnatosti a imunity.
Pravidelným cvičením čchi-kungu lze rozvíjet životní energii, odolnější imunitní systém, pevnou citovou rovnováhu a duchovní vědomí, v němž se proměňují naše stereotypy a předpoklady, které omezovaly náš tělesný i duševní rozvoj i komunikaci s přírodou a vesmírem
.

Ceník cvičení čchi-kung

Cvičení Trvání lekce Cena Konání Poznámka
ČCHI-KUNG 75 min 100,- Kč jednorázově není jisté volné místo
ČCHI-KUNG permanentka 8 lekcí 560,- Kč 1x týdně zajištěná rezervace místa

Čchi- kung  pravidelně od září do června 

V Institutu RM můžete navštěvovat po celý školní rok kurzy čchi- kungu ( permanentka 8 h)
a nebo jednorázové akce, které se dozvíte vždy z programu. Např. sobota s čchi-kungem, nebo večerní cvičení v zámeckém parku atd...
O prázdninách sice pravidelné cvičení není, ale děhem prázdnin jsou nabízeny ochutnávky cvičení v parku, kurzy pro začátečníky i pokročilé, aby jste si včas mohli rezervovat místo na cvičení od září. Kapacita cvičenců je omezena na pouhých šest míst a tak je nejlepší zakoupit si včas permanentku a tím mít zajištěnou rezervaci místa. Při zakoupení permanentky stojí 1 lekce cvičení 70,- Kč. Viz tabulka.

 

Máte zájem? Napište nám ...